Testy Candida albican

Diagnostyka kandydozy:

Diagnostyka w kierunku kandydozy zalecana jest w przypadku podejrzenia przerostu Candida, który może powodować: zmęczenie, bóle mięśni i stawów, bóle głowy, biegunkę, zaparcia, nudności, wzdęcia po jedzeniu, depresję, niepokój, drażliwość, zmiany nastroju, problemy z koncentracją, nawracające zapalenia pochwy, zaburzenia miesiączkowania i niepłodności, alergie, wysypki, trądzik, zapalenia gardła i ucha, hipoglikemię.

Co to jest kandydoza?

Candida to forma drożdżaka, który w zdrowym organizmie nie powoduje żadnego problemu. Jeśli w organizmie wystąpi zaburzenie równowagi probiotycznej, Candida rozpoczyna przekształcanie się w patogeny prowadzące do rozwoju kandydozy, która jest spowodowana przez wzrost głównie Candida albicans. Czynniki, które przyczyniają się do rozrostu Candida to: antybiotyki, doustne środki antykoncepcyjne, leki steroidowe, więcej niż jedna ciąża, palenie tytoniu i nadmierne spożycie cukru.

Jak wygląda badanie?

Badanie w kierunku kandydozy jest badaniem laboratoryjnym. Podczas spotkania pobierana jest krew z palca, a czas oczekiwania na wynik wynosi od 5 – 12 dni roboczych.

Testy Candida albican służy do diagnostyki przerostu candidia, badając dwie klasy przeciwciał IgG i IgM. Oznaczenie z 300 μl krwi włośniczkowej – cena: 299 zł

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *