Naturalne sposoby na wszawicę

Wraz z nadchodzącym rokiem szkolnym (pomału ale jednak), poproszono mnie o przygotowanie ”czegoś bez chemii” na wszawicę głowową. Problem dotyczący szczególnie dzieci w wieku szkolnym ale nie tylko… Szukałam zaleceń u dr Różańskiego oraz Ożarowskiego.


– wszawicę głowy zwalcza się skutecznie wyciągiem z nasion kichawca (Acetum Sabadillae). Płyn wcieramy w owłosioną skórę głowy i zwilżamy włosy w ciągu trzech kolejnych dni. Kilka godzin po posmarowaniu, zaleca się zmywanie skóry ciepłą wodą. Gnidy usuwamy przez zmywanie włosów ciepłym octem i wyczesanie gęstym grzebieniem. Zabieg należy kilkakrotnie powtórzyć.


– bardzo dobre wyniki otrzymuje się po użyciu mieszaniny równych części nafty i oleju roślinnego. Skórę i włosy smarujemy, owijamy na 5—7 godzin, następnie myjemy ciepłą wodą z mydłem, spłukujemy ciepłym octem i czeszemy gęstym grzebieniem.


– to dobry moment na przygotowanie octu wrotyczowego –


pół szklanki świeżego ziela (liści i kwiatów lub samych liści) zalać 250 ml octu 10%, odstawić w zamkniętym słoju na 7 dni, przefiltrować. Przy wszawicy wcierać starannie ocet we włosy na 3 godziny, przykryć folią. Potem umyć szamponem i wypłukać w wodzie z dodatkiem octu lub nalewki wrotyczowej. Powtórzyć co 3 dni (3-4-krotnie).

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *