Jadalne bratki

Jadalne bratki

Z okazji Europejskiego Dnia Śniadania, coś więcej na temat bratków. Jadalne bratki mają słodki ale delikatnie cierpki smak, dzięki czemu idealnie komponują się z sałatkami z dodatkiem owoców, a także z lekko słodkimi zupami i daniami mięsnymi, z serami czy z potrawami z ryżu. Zawierają sporo przeciwutleniaczy, które wymiatają wolne rodniki z organizmu, dzięki temu wolniej się starzejemy 😉
 
Bratek posiada właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, moczopędne, napotne, uspokajające, hepatoprotekcyjne oraz uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne.
 
Łyżkę bratków trzeba zalać 2 szklankami wrzątku, gotować 15 minut, przecedzić. Herbatę z bratka należy pić 2–3 razy dziennie przed posiłkiem.
Taki napar można wykorzystać również do użytku zewnętrznego. Świetnie sprawdzi się w roli toniku do skóry tłustej i trądzikowej.
 
Bratki nie są zalecane dla osób u których występują schorzenia takie jak: wielopłytkowość, zakrzepica pourazowa oraz zaawansowana miażdżyca w wieku starczym.
Dobrego dnia 🙂🏵️🌸🌺🌻

Dodaj komentarz