Niepokalanek mnisi przyjaciel kobiet

Niepokalanek mnisi przyjaciel kobiet ale nie tylko 💚
 
– hamując wydzielanie prolaktyny zmniejsza obrzęk i bolesność piersi. (polecany przy nadmiernym poziomie prolaktyny i mastodynii z tym związanej).
 
– sprawdza się przy napięciu przedmiesiączkowym, bowiem znosi objawy rozdrażnienia psychicznego.
 
– ekstrakty z niepokalanka hamują uwalnianie prostaglandyn, histaminy i powstawanie wolnych rodników.
 
– działają przeciwzapalnie, przeciwalergicznie i przeciwbólowo.
 
– zwiększa wydzielanie hormonu luteinizującego, który wpływa stymulująco u kobiet na owulację, wytwarzanie ciałka żółtego oraz na wytwarzanie progesteronu; a u mężczyzn na wytwarzanie i uwalnianie testosteronu
 
– hamuje uwalnianie i działanie FSH, czyli folitropiny (folikulostymuliny). FSH to hormon przysadki mózgowej (płat przedni), który pobudza wzrost pęcherzyków jajnikowych i wytwarzanie estrogenów, a u mężczyzn FSH działa stymulująco na komórki podporowe kanalików nasiennych i na spermatogenezę.
 
– hamuje rozwój bakterii, np. Bacillus cereus, Bacillus megaterium, Escherichia coli, Staphyllococcus aureus, ponadto działa fungistatycznie, np. wobec Candida albicans.
 
– hamuje TRH (tyreoliberynę), czyli hormon uwalniający tyreotropinę TSH.
Małe dawki niepokalanka pobudzają uwalnianie prolaktyny! Tylko duże dawki niepokalanka hamują uwalnianie prolaktyny!
 
– wpływa przeciwnowotworowo: rak jelita grubego, jajnika, szyjki macicy, płuc, żołądka.
 
„…nadaje się też do leczenia krótkotrwałego wielu chorób, np. zakażeń przewodu pokarmowego i układu oddechowego, nieżytu oskrzeli i gardła na tle infekcji i alergii; kaszlu, nerwicy żołądka, przeziębienia, anginy, gorączki, grypy, zaburzeń trawiennych, a nawet skąpomoczu i zaburzeń krążenia limfy. W postaci nalewki, naparu i syropu działa wykrztuśnie, osuszająco na drogi oddechowe, uspokajająco, moczopędnie, napotnie, przeciwgorączkowo i antyseptycznie. Nalewka i wyciąg na winie działają rozgrzewająco i wzmacniająco na serce, poprawiają krążenie mózgowe i w kończynach.
Niepokalanek w połączeniu z Sarsaparilla, Cyanotis arachnoides i Catalpą daje dobre efekty w leczeniu choroby Hashimoto. Najlepiej stosować wymienione zioła w postaci nalewki na alkoholu 60%”.
Informacje ze strony dr Różańskiego.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *