O mnie

O mnie

”Każdy ma w sobie wystarczająco dużo motywacji, trzeba tylko to wydobyć”
– wiem jak to zrobić.

Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu psychologii, dietetyki i medycyny, pracuję nad motywacją pacjenta oraz procesem zmiany nawyków żywieniowych u osób z niedowagą, nadwagą i otyłością.

Problem diety w chorobach tarczycy (Hashimoto i Gravesa-Basedowa) jest mi szczególnie bliski. Rozumiem obawy i potrzeby swoich pacjentów, ponieważ sama zmagałam się z obiema. Wiem, co zrobić aby osiągnąć sukces w dietoterapii tych chorób.

Jako psychodietetyk z powodzeniem pomagam pacjentkom z zespołem policystycznych jajników, endometriozą, insulinooporności a także osobom borykającym się z problemem z płodnością.

Pacjenci mogą liczyć na moje wsparcie w terapii chorób skóry: choroby alergiczne (AZS), łuszczycy oraz trądziku oraz na zalecenia żywieniowe wspomagając leczenie zaburzeń odżywiania, stwardnienia rozsianego.

Uczę jak za pomocą naturalnych metod (dietoterapii, ziołolecznictwa, aromaterapii) odzyskać zdrowie, przywrócić równowagę w organizmie oraz co zrobić aby poczuć się pewnie, pięknie i szczupło. Po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu żywieniowego, analizie jadłospisu oraz dodatkowo wykonaniu testu na nietolerancje pokarmowe, pacjent otrzymuje zdrową, indywidualnie dopasowaną dietę. 

 Specjalizuję się w dietach przy nietolerancjach pokarmowych.

Ukończyłam Wydział Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu  (w zakresie żywienia człowieka i produkcji żywności) i Studia Podyplomowe (specjalizacja „Psychodietetyka”). Nabytą wiedzę pogłębiałam w czasie stażu w Instytucie Psychodietetyki oraz uczestnicząc w szeregu konferencji, szkoleń i warsztatów poświęconych żywieniu w zdrowiu i chorobie, postępowaniu  w nietolerancji pokarmowej. W związku z moimi zainteresowaniami medycyną naturalną, zdobyłam zawód zielarz – fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej przy Herbarium św. Franciszka w Klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. Kolejne Studia Podyplomowe ”Zioła w profilaktyce i terapii” ukończyłam na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Rozwinęłam swoje zainteresowania Terapiami Biologicznymi w Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, poszerzyłam swoją wiedzę  dotyczącą Fitoterapii szczegółowej pod okiem doktora Henryka Różańskiego.  Tytuł Wielkiego Mistrza i Nauczyciela Reiki, czyli prawo do nauczania na wszystkich poziomach, uzyskałam w 2019 roku. Jestem członkiem Towarzystwa Psychodietetyki, Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego oraz Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów. Obecnie jestem doktorantką Szkoły doktorskiej Uniwersytetu przyrodniczego we Wrocławiu.